Βρίσκεστε εδώ: Αρχική ΣελίδαΠοδόσφαιροΑνδρική ομάδαΜακεδονικός Λητής - Δόξα Ασσήρου 1-0

Μακεδονικός Λητής - Δόξα Ασσήρου 1-0

Αξιολόγηση Χρήστη:  / 0
ΧειρότεροΚαλύτερο

makedonikos simaΤη χαρά της νίκης γεύτηκε η ομάδα μας μετά από 5 αγωνιστικές αρνητικών αποτελεσμάτων, κερδίζοντας τη Δόξα Ασσήρου με σκορ 1-0.

Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει σε καμιά περίπτωση την εικόνα του αγώνα, αφού η ομάδας μας μπήκε δυνατά από το 1ο λεπτό και μέχρι τη λήξη του αγώνα δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να δημιουργήσει ούτε μια ευκαιρία μπροστά από την εστία του Πριονίδη. Επιπλέον δημιούργησε πολλές φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία, αλλά λίγο η αστοχία στην τελική προσπάθεια, λίγο ο αντίπαλος τερματοφύλακας, κρατούσαν το σκορ στο 0-0. Τελικά το "γόρδιο δεσμό" της αμυντικής λειτουργίας της Ασσήρου, "έλυσε" στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Δάρατζης με κοντινό πλασέ.

Νίκη ψυχολογίας για την ομάδα μας που θα δώσει ώθηση για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας το Σαββατοκύριακο 16-17 Δεκεμβρίου, με αντίπαλο την ομάδα των Χελιδονιών.

Υ.Γ. Ενημερώθηκα απο φίλους της ομάδας μας για προσβλητική ανάρτηση παίκτη της Ασσήρου που προσβάλλει όχι μόνο το σύλλογό μας, αλλά και το χωριό γενικότερα. Δεν θα τη σχολιάσω αλλά δεν πρόκειται να την ξεχάσω κιόλας. Άλλωστε η άνοιξη είναι κοντά και τότε θα κάνουμε "ταμείο".